ترفندهایی برای کاهش زمان لود صفحات وب سایت   ارسال شده در تاریخ : سه شنبه ، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

ترفندهایی برای کاهش زمان لود صفحات وب سایت

با توجه به سرعت اینترنت در ایران یکی از مشکلات طراحان وب کاهش زمان لود صفحه می باشد روش های مختلفی برای این کار وجود دارد به این عمل بهینه سازی می گویند در صورتی که بهینه سازی صفحات وب به درستی انجام شود گاهی تا 80% کاهش حجم خواهیم داشت .

Javascript

یکی از عوامل افزایش حجم صفحه جاوا اسکریپت می باشد پیشنهاد می شود جهت پایین اوردن حجم از Htaccess و فراخوانی کد از منابع دیگر استفاده شود توسط htaccess می توانید فرمان gzip کردن را ایجاد نمایید که کاهش چشمگیری در حجم فایل خواهید داشت همچنین استفاده از منابع دیگر به این معنا است که شما فایل اسکریپت را از وب سایت و سرور دیگری فراخوانی نمایید .

Images

تصاویر یکی دیگر از عوامل سنگین شدن صفحه می باشد شما با ساتفاده از نرم افزار فوتوشاپ می توانید تصاویر خود را به نهوی سیو کنید که حجم انها حداقل 50% کاهش یابد و یا از وب سایت های Optimize استفاده نمایید این وب سایت های تصاویر شما را تا 80% بهینه می کنند تصاویر بهینه شده تاثیر زیادی در بارگزاری صفحه دارند.

CSS

بهینه سازی css یکی دیگر از روش های سبک کردن صفحات وب می باشد با حذف کد های اظافه و یا انتقال انها به فایل های دیگر می توانید صفحات خود را سبک تر نمایید  همچنین استفاده از کلاس های شبکه ای می تواند حجم کد ها را تا 50% کاهش دهد .

 

htacess

توسط htaccess می توانید تصاویر ، css ، javascript و حتی متن را نیز فشرده نمایید این مورد تاثیر فراوانی در سبک سازی صفحات دارد در کل سایتی که از فرامین htaccess استفاده نکند 50% بهینه سازی را از دست می دهد .

Cache

شما توسط Cache می توانید css , javascript و.. را در مرورگر کاربر کش نمایید تا از لود مجدد ان جلوگیری کنید این مورد نیز بسیار موثر است باید دقت داشته باشید Cache نادرست می تواند متن های صفحه سایت را نیز در بر گیرد که این امر اشتباه است .

 
بازگشت